VW Diskuse

Datum 18.03.2010

Vložil tom

Titulek Re: Foto spodku https://haida.707.cz

Odpovědět

nevejde, syncro má níž převodovku i motor

Datum 11.10.2009

Vložil Žaneta

Titulek Dotaz

Odpovědět

Poradíte někdo jak přestavět t3 4x4 benz na diesel 1,6td mám normální t3 ale kopil jsem krásnou caravelu a ta taková bejvala ale bez motru i převodovky díky

Datum 11.10.2009

Vložil t3-bus.cz

Titulek Re: Dotaz

Odpovědět

Asi tvému dotazu nerozumim. Popiš to líp.

Datum 11.10.2009

Vložil David Dub

Titulek Délka VW?

Odpovědět

potřebuji zjistit délku WV Transporter (9 míst) r.v. 98-99

Datum 11.10.2009

Vložil t3-bus.cz

Titulek Re: Délka VW?

Odpovědět

Zkus tohle: www.vwpix.org

Datum 11.10.2009

Vložil T.M.

Titulek https://vwmultivan.kvalitne.cz

Odpovědět

Mám web s galerií vozů T1-T5. Zhlédněte prosím a klikněte na reklamní odkazy. Díky.

Datum 11.10.2009

Vložil Čenda

Titulek Dotaz

Odpovědět

Ahoj.Vlastním už dlouho T3 1.6D r.v. 1989 typ motoru JX minibus.Mám k tomuto autu vztah a tak přemýšlím jak nejvíc efektivně pomoct tomuto typu.1.6D je prostě línej a tak se ptám za jakej možnej větší typ motoru bych to mohl vyměnit?ale aby to bylo legální.Jestli tu nějaká varianta je tak kde mám schánět?Mám skušenosti že na tento typ auta se schání blbě.Pokud to bude moc komplikovaný tak zustanu u typu 1.6D.je pravda že musím kulí změně motoru i změnit,výfuk,převodovku atd?kde mám schánět díly na tento typ auta třeba kliky,zámky a ruzné detaily.Nebo třeba další stánky jako jsou ty vaše zde.díky.Cenda

Datum 11.10.2009

Vložil Mrak

Titulek Re: Dotaz

Odpovědět

Nazdaz Čendo,já měl ve svým T3 Syncru 1,6TD.Spokojenost byla,ale jak říkáš -byl to lenoch.Po dálnici cestovní rychlost 90-100km/h to byla pohoda.Ale v terénu neměl žádnej spodek.Musel si ho držet pořád v otáčkách jinak nechtěl táhnout,ale pak ta spotřeba..13-15l ....je jasný, že tyhle auta si asi většina lidí nekupuje kvůli jejich spotřebě,ale pro duši toho auta.(aspoň u mě to tak bylo) Pořád jsem vymejšlel jakej motor tam dám ,abych ten původní tak netrápil--měl jsem v plánu V6 2,5Tdi-výbornej tahoun,slušná spotřeba,ale nesehnal jsem žádnej za rozumnou cenu nebo ve slušným stavu.Nakonec jsem pořídil 1,9Tdi,ale dal jsem mechanický čerpadlo.A jsem spokojenej.táhne parádně,spotřeba při 100km/h něco kolem 9L,v terénu jsem se ani po dvoudenním řádění nedostal nad 11,5L Takže doporučuju něco takovýho jako mám já,nemusíš nic vymejšlet,padne tam jak kdyby tam byl odjakživa.Je spolehlivej a seženeš ho za rozumnou cenu.Já ho mám z VWPassat rok 1994.T3 zdar Mrak

Datum 17.10.2010

Vložil Adam

Titulek Re: Re: Dotaz

Odpovědět

Ahoj. Já mam stejnej prblém! Mam T3 DOKA 1,6TD a samozřejmě motor KO :( !!! Žádnej motor se mě nechce kupovat pač mam strach ze to bude totéž. Že koupím motor před smrtí a navíc právě vlastnim motor 1,9TD ze SEAT toledo rv.93. Tudíž by mě zajímalo jak moc velkej problem je nacpat tento motor do mého busa? Jedná se mě zda je třeba příruba převodovky stejná a jestli někdo neví co úchyty? Je mě jasný a taky sem už dočet že vanu a sací koš = výměna a takový blbosti. Tak estli někdo ví a máte stím zkušenost prosím můžete mě poradit popř. foto atd ?? Každá rada se mě hodí. Můj mail je - adakovar@seznam.cz
Díky a čus.

Datum 11.10.2009

Vložil Dan

Titulek Dotaz

Odpovědět

Ahoj,

prosím Vás potřeboval bych poradit, rád bych si koupil T3 1.6 benzín,ale má pár much 1. stabilizátor a přední nápravě je prasklý,2. neukazuje na palubce teplota vody, 3. stejně jako kolegovi níže neukazuje stav benzínu v nádrži, prosím dokázali byste mi poradit kolik cca oprava těchto věcí může stát a zda jsou díly běžně dostupné, máte někdo zkušenost s kombinací benzínového motoru s LPG? A ještě neporadili byste mi prosím na co si mám dát při koupi T3 pozor co třeba může mít ještě za vady , kterých bych se měl vyvarovat?Děkuju moc ahoj Dan

Datum 11.10.2009

Vložil t3-bus.cz

Titulek Re: Dotaz

Odpovědět

No na dálku je to těžké. Stabilizátor není asi problém. Je to na každém autě a je jich dost. Předpokládám, že bude použitý neb originálu by se člověk nedoplatil. Voda - čidla, odchází, taktéž palivoměr - zkusit jiný budík a hledat. Dá se to určitě vyřešit. Cena oprav pokud sám tak 3-5, pokud necháte dělat 5-10. může to být víc věcí a nikdo na dálku neporadí ani neocení. Díly jsou dostupné. LPG v pohodě, záleží jak je uděělané. spousta lidí na to jezdí a nestěžují si. Je potřeba jen počítat s místem na bombu. V busu je ale místa dost. Na co dát pozor - doklady, vyrezlé číslo karoserie, změřit tlaky ve válcích, koroze lemů, spár, lehkost řazeení, zkusit start za skutečně studeného motoru - těsnění pod hlavou, hydroštely aby neklepaly, atd. Možná si k tomu někoho kdo auto už má vzít. To by bylo asi nejlepší. Pokud to bude v okolí, tak klidně můžu. Jsou ale jistě větší machři, který by poradili líp. Ahoj

Datum 11.10.2009

Vložil Dan Černý

Titulek Re: Re: Dotaz

Odpovědět

Ahoj Michale,

díky ti moc za rady, pokud by bylo možné rád bych využil tvé nabídky, zda bys nemě čas a na auto se semnou nejel podívat, klidně tě někde naberu a zase odvezu, ten kluk by ho přivezl v pondělí odpoledne na Zličín, tak pokud bys měl čas, moc by mě to pomohlo, jelikož tomu moc nerozumím. Ještě jednou díky a prosím tě pokud bys měl čas kdyžtak na sebe napiš kontakt (nejde mi outlook ) já bych se ti ozval a domluvili bychom se díky a pěkný večer ahoj Dan

Datum 11.10.2009

Vložil t3-bus.cz

Titulek Re: Re: Re: Dotaz

Odpovědět

Ahoj, klidně, ale v Po jsem po práci marnej. Už mám domluvenou nějakou oslavu. Ne nebo Út bez problémů. Je tu ale 1. problém, pokud auto nědko nějam přiveze, nebude studené, kdy se projeví všechny neduhy motoru a převodovky. Lépe by bylo někam zajet a upozornit ho, aby to nechal přes noc pěkně vymrzlé. tel na mě je 606779644, kdybys potřeboval. Ještě mě napadlo, zavolej do pražského klubu na sobín, ten je hned vedle a třeba ti taky pomůžou. https://www.mapy.cz/#x=132734080@y=135869056@z=13@mm=ZP@sa=s@st=s@ssq=zli%C4%8D%C3%ADn@sss=1@ssp=120705957_126289793_150393765_149833601